منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت

1 471

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی ، عنوانی است که در اولین برخورد داوطلب آن را در دفترچه منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی مشاهده می کند. وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی برخلاف سایر آزمون های برگزار شده در زمینه کارشناسی ارشد و دکتری سراسری و آزاد و حتی دکتری وزارت بهداشت، تنها برای آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی منابع را با ذکر اسم کتاب، نویسنده و ناشر مشخص کرده است. که این موضوع کمک می کند داوطلب بتواند آسان تر مطالب مورد نیاز خود را در منابع معرفی شده استخراج کند ولی موضوعی که ممکن است داوطلب را سردرگم کند این است که آیا واقعا لازم است همه منابع معرفی شده را تهیه کرده و بخواند، منابعی که بعضا در بازار کتاب ایران نایاب است و اگر خوش بینانه نگاه کنیم می توان آنها را در بعضی کتابخانه عمومی کشور یافت. لذا با توجه به نیاز و خواسته داوطلب مبنی بر تهیه این منابع درسی در می نیمم زمان، سنجش امیرکبیر توصیه هایی را ارائه کرده است. که داوطلب آزمون علوم پزشکی دانشگاههای وزارت بهداشت می تواند از آنها به عنوان راه میانبر استفاده کند تا بتواند نتیجه مطلوب در می نیمم زمان کسب کند. لازم به ذکر است در اینجا به غیر از منابع دانشگاه وزارت بهداشت، از منابع تکمیلی به توصیه اساتید و دانشجویان رتبه برتر این رشته ها نیز استفاده شده که می تواند فهم آن درس را برای داوطلب بسیار روان و آسان سازد. همچنین از جزوات اسکن شده کلاسی دانشجویان، جزوات کلاسی اساتید و اسلاید های کلاسی تدریس شده به عنوان ابزارهای جدید آموزشی، کمک شایان و شگرفی در توسعه یادگیری و برداشت بهتر مطالب توسط داوطلب با استفاده از نیم کره راست مغز را خواهند داشت به طوری که ترکیب جزوات و کتب کنکوری، دی وی دی های محتوی جزوات اسکن شده کلاسی دانشجویان، جزوات کلاسی اساتید، اسلایدهای کلاسی تدریس شده و تجربه سنجش امیر کبیر در این زمینه ، همان برگ برنده ای است که داوطلب می تواند با اتکا به آن البته به همراه پشتکار شخصی خودش منتظر نتایج شگرف و خوشحال کننده در کسب رتبه های تک رقمی باشد. همچنین داوطلبان جهت آشنایی با کیفیت خدمات و محصولات آموزشی سنجش امیر کبیر، می تواند از پایین صفحه هدیه رایگان خود را در یافت کنند یا اینکه این هدیه رایگان ارزشمند را از طریق سایت سنجش تکمیلی دات آی آر تهیه کنند.

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی به توصیه سنجش امیرکبیر

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت علوم پزشکی اگر به درستی انتخاب شوند، اولین قدم صحیح در مسیر حرکت به سوی قبولی در آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی است، لذا دپارتمان های تخصصی سنجش امیرکبیر جهت سهولت دسترسی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی را تدوین و گردآوری نموده است تا داوطلبان حتی اگر خودشان به صورت مستقل نیز بخواهند منابع را تهیه کنند این امر قابل انجام باشد. به داوطلبان توصیه می شود که از بسته های آموزشی(کتب و جزوات تخصصی) مورد نیاز هر رشته استفاده کنند(به دلایل زیر) ولی اگر باز اصرار دارند که منابع را تهیه کنند توصیه می شود در کنار منابع تهیه شده مرجع، کتاب مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) به روش سنجش امیرکبیر را تهیه کنند که به آنها روش برنامه ریزی را ارایه می دهد که بتوانند از مینیمم زمان، ماکزیمم استفاده را بکنند.

آیا خواندن کتب مرجع برای آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی توصیه می شود؟

مطالعه كتاب های مرجع اگر چه بسیار مفید و ضروری است اما برای آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد دارای معایبی است كه در ادامه به آنها اشاره می‌كنیم:
1) حجم این نوع كتاب ها با توجه به مطالب مفید آنها برای آزمون مناسب نیست؛ چرا كه در کتاب های مرجع بیشتر به آموزش مفاهیم، اثبات قضایا و بعضاً آوردن مطالب غیر ضروری تكیه شده و تعداد سؤالات با پاسخ، برای تمرین دانشجویان كم است و بعضاً پاسخ را به عهده خواننده گذاشته‌اند.
2) در این نوع كتاب‌ها، روش های تستی و سریع جهت پاسخگویی به سؤالات آزمون کارشناسی ارشد، وجود ندارد.
3) مطالب بعضی از این كتاب‌ها به دلیل ترجمه گزینشی نامفهوم به نظر می‌رسد و خواننده نمی‌تواند ارتباط لازم را با كتاب برقرار كند.
دلایل فوق و برخی علل دیگر نیاز به مطالعه یك كتاب جامع و خوب را برای ما ضروری می‌سازد. البته گفتنی است یك كتاب خوب باید كاملاً منطبق بر كتاب های مرجع با حذف نكات منفی آنها باشد و دانشجویان نباید كتاب های مرجع را از ذهن خارج كنند.
انتشارات سنجش اميركبير جهت قبولی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد، کتاب های رشته های مختلف را در سطح كشور ارائه كرده كه با استقبال زیادی از سوی دانشجویان مواجه شده است. مجموعه این کتاب ها در بسته های آموزشی کارشناسی ارشد برای هر رشته گردآوری و تمام این کتاب ها با در نظر گرفتن منابع آزمون و كتاب های مرجع گوناگون برای هر درس تألیف شده است. که دارای خصوصیات زیر می باشند:

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی علوم پزشکی وزارت بهداشت

کتاب های تكدرس آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی:

در این نوع كتاب‌ها برای هر درس یك كتاب شامل آموزش گام به گام مطالب به زبانی ساده همراه با آوردن مثال‌ها و تست‌ها در ضمن آموزش، ارائه شده است. در كتاب های آموزشی مؤسسه از آوردن مطالب غیر ضروری پرهیز شده و خلاصه آنچه مورد نیاز داوطلب است ارائه شده است و هر كجا كه در پاسخگویی تست‌ها روش های تستی وجود داشته به آنها اشاره شده است. پس از آموزش مطالب هر فصل، تست های طبقه بندي شده سال هاي گذشته مربوط به آن فصل به همراه پاسخ تشریحی و تست هاي خودسنجي با جواب كليدي گنجانده شده است تا دانشجو پس از آموزش مطالب، تمام تست های سال های قبل مربوط به آن فصل را مرور كند.
کتاب های کارشناسی ارشد سنجش اميركبير با توجه به ساختار كاملاً حرفه‌ای و علمی آنها و توجه به نیاز دانشجویان، داوطلبان را از مراجعه به كتاب های دیگر بی‌نیاز می‌كند. مطمئناً تعداد تست های فراوان، آموزش ساده و روان مطالب، به روز بودن كتاب‌ها از مشخصه های بارز كتاب های سنجش اميركبير است.

ويژگی های بارز بسته های آموزشی کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی سنجش امیرکبیر

جزوات سنجش اميركبير توسط نفرات برتر کنکور سال هاي گذشته گردآوری گردیده و حاوی مطالب مفید و نکات برگزیده ای است که موجب صرفه جویی در وقت داوطلبان می گردد. بسیاری از داوطلبان با مشاهده حجم و تعدد کتب رفرنس اعلام شده، نگران نحوه گزینش مطلب و کمبود زمان برای مطالعه آنها می‎ گردند، از اینرو جزوات سنجش امیرکبیر علاوه بر مطالب گردآوری شده توسط نفرات برتر، دارای مطالب كنكوري بوده و یک منبع جامع، کامل و در عین حال خلاصه محسوب می شود که نیاز شما را به هر کتاب یا هر منبع دیگری مرتفع می ‎کند.
مزیت دیگر بسته‎های آموزشی سنجش امیرکبیر امکان دریافت جزوات ویرایش شده بدون نیاز به پرداخت هزینه مجدد توسط خریدار می باشد. به عبارت دیگر اگر جزوه ‎ای حتی یک روز پس از خرید شما ویرایش گردد، می توانید نسخه جدید آن را بطور رایگان از موسسه دریافت نمایید


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع زبان عمومی علوم پزشکی


1- Active Skills for Reading (1, 2, 3, 4, 5). Neil J. Anderson, Thompson publication
2- Interaction: Reading . Hartman, P, Kirn, McGraw-Hill publication
3- English for the Students of Medicine.Compilation : Mahmoodreza Atai,Maasume Atai,Leyla Shoja,Maasume Kafshgarsouteh,Mandana Zolghadari – Samt publication
4-Academic Encounters: Reading, Study Skills and Writing . Bernard Seal. Cambridge University publication
5- Improving Reading Skills.Compilation : D.r Shokrpour,D.r Mehbudi – Jungle publication
6- Developing Reading Skills. Markstein, L. and Hirasawa, L. Cambridge university

7- لغت نامه اصطلاحات پزشکی Reading throught interaction- Mosaic1
8- گسترش مهارت A Complete Guide Expanding Reading Skills Intermediate ،رضا دانشوری، انتشارات جنگل.
9- درسنامه جامع زبان کارشناسی ارشد علوم پزشکی،امیر لزگی، نشر جامعه نگر.
10- مجموعه سوالات کارشناسی ارشد گروه‌های مختلف علوم پزشکی
11- جزوه زبان علوم پزشکی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
12- جزوه زبان علوم پزشکی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از تمام منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع بیوشیمی

1- کتاب اصول بیوشیمی (Principles of Biochemistry) انسانی هارپر با بهره گیری از کتابهای Devlin و Lehninger، تالیف حامد افتخاری، ناصر ملک نیا، انتشارات کتاب میر.
2- کتاب درسنامه جامع بیوشیمی، خیرالله رفیعی و امیر ساسان توتونچی، انتشارات اندیشه رفیع.
3- کتاب بیوشیمی عمومی (جلد 1 و2)، تالیف دكتر پرويز شهبازي و دكتر ناصر ملك نيا، انتشارات دانشگاه تهران.
4- کتاب بیوشیمی، تالیف پانته آ ایزدی و پروین پاسالار، انتشارت دیباگران تهران.
5- کتاب اصول بیوشیمی لنینجر، تالیف آلبرت لنینگر، مایکل کاکس و دیویدلی نلسون، مترجم رضا محمدی، انتشارات آییژ.
6- کتاب بیوشیمی استرایر (Strayer)، تالیف لوبرت استرایر، جرمی مارک برگ و جان تیمشکو، مترجمان علیرضا خوشدل و سالار بختیاری، زیر نظر پروین پاسالار، انتشارات اندیشه رفیع.
7- کتاب مروری بر بیوشیمی، امیره نجات شکوهی و اصغر عینی زاده، انتشارات پنجاه و نه.
8- جزوه بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران.
9- جزوه بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
10- جزوه بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
11- جزوه بیوشیمی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
12- جزوه بیوشیمی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع زیست ‌شناسی مولکولی

1- کتاب زیست‌شناسی سلولی و مولکولی لودیش، تالیف هاروی ف. لودیش، ترجمه فردین عمیدی، سیدهادی موسوی، عباس بهادر، انتشارات خسروی.
2- کتاب ژنتیک مولکولی، تالیف جیمز واتسون، ترجمه پروین پاسالار، عباس حمدی، انتشارت دانشگاه تهران.
3- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای زیست‌شناسی مولکولی، تاليف مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
4- کتاب بیولوژی سلولی و بیولوژی مولکولی، تالیف غلامرضا نورزاد، انتشارات نور دانش.
5- کتاب مباحثی از بیولوژی سلولی و مولکولی، تالیف رسول صالحی، انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان.
6- کتاب مبانی زیست مولکولی و مهندسی ژنتیک، تاليف گیتی امتیازی، انتشارات مانی.
7- کتاب ژنتیک مولکولی و ژنتیک جمعیت، تاليف فریبا رمضانی ویشکی، منیژه زبرجدیان، مهناز عامری، انتشارات هدف.
8- کتاب ژنتیک مولکولی پزشکی در هزاره سوم، تالیف محمدرضا نوری‌دلویی، انتشارات سامر.
9- کتاب ژنتیک مولکولی انسانی: استراخان، تالیف تی استرون، اندروپی رید، ترجمه مهناز مهرآذرین، انتشارات اندیشه رفیع.
10- کتاب ژنتیک مولکولی پزشکی هافی (Medical Molecular Genetics)، تالیف پاتریشیا هافی، مترجمان شمس الدین یوسف آملی، ام‌البنی خیرخواه، حسین گلستان پور و سیده فاطمه موسوی، انتشارات نهر.
11- جزوه زیست‌شناسی مولکولی (ژنتیک مولکولی) دانشگاه علوم پزشکی ایران.
12- جزوه زیست‌شناسی مولکولی (ژنتیک مولکولی) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
13- جزوه بیولوژی مولکولی (ژنتیک مولکولی) دانشگاه علوم پزشکی تهران.
14- جزوه زیست‌شناسی مولکولی (ژنتیک مولکولی) موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
15- جزوه زیست‌شناسی مولکولی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ‌زیست‌شناسی سلولی

1- کتاب زیست‌شناسی سلولی و مولکولی (جلد 1 و 2)، تالیف احمد مجد و سید محمدعلی شریعت زاده، انتشارات آییژ.
2- کتاب زیست‌شناسی سلولی و مولکولی لودیش، زیر نظر دکتر رضا یوسفی، مترجمان مهدی ایمانی، جواد محمدنژاداروق، محمد پاژنگ و یعقوب پاژنگ، انتشارات اندیشه رفیع.
3- کتاب مبانی زیست‌شناسی سلولی و ملکولی، تالیف دورو برتیس، مترجمان علی حسینی تهرانی
محمود عرفانیان احمدپور، انتشارات اورست.
4- کتاب ژن IX، تالیف بنجامین لوین، مترجمان مهدی نادری‌فر، هادی شیرزاد، حامد باستین، امید شیرزاد، روح‌الله نخعی سیستانی، حسین بهادرانی، مجید تفریحی، عارف ارزن زرین و جمشید اسدزاده، انتشارات برای فردا.
5- کتاب مبانی زیست شناسی سلولی، تالیف بروس آلبرتس، مترجم پروین پاسالار، انتشارات اندیشه رفیع.
6- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای زیست‌شناسی سلولی، مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
7- جزوه زیست‌شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
8- جزوه زیست‌شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
9- جزوه بیولوژی سلولی دانشگاه علوم پزشکی تهران.
10- جزوه زیست‌شناسی سلولی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
11- جزوه زیست‌شناسی سلولی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ژنتیک (ایمونوژنیک

1- کتاب ایمونوژنتیک (ژنتیک ایمنی)، تالیف حمید معدن چی و هما دادگرنیا، انتشارات بابازاده.
2- کتاب ژنتیک ایمنی پزشکی، مترجمان سیدمحمدحسین قادریان، رضا اکبرزاده نجار و اکرم طباطبایی پناه، انتشارات دیباج.
3- کتاب اصول ژنتیک پزشکی امری، تالیف پیتر ترن پنی و سیان الارد، مترجم محمدرضا نوری دلویی، انتشارات جامعه‌نگر.
4- کتاب ژنتیک پزشکی تامپسون، تالیف رابرت نوسبام، ردریک مک اینز و هانتینگتن ویلارد، مترجم مراد علیزاده، انتشارات سماط.
5- کتاب مروری جامع بر ژنتیک. تالیف نجات مهدیه، سیدمحمدحسین میرمومنی، انتشارات برای فردا.
6- کتاب زیست‌شناسی سلولی و مولکولی لودیش، تالیف هاروی ف. لودیش، مترجم فردین عمیدی، سیدهادی موسوی و عباس بهادر، انتشارات خسروی.
7- کتاب ژنتیک مولکولی پزشکی در هزاره سوم، تالیف محمدرضا نوری‌دلویی، انتشارات سامر.
8- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ژنتیک، تاليف مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
9- کتاب بانک جامع سوالات ژنتیک، تاليف نجات مهدیه، انتشارات برای فردا.
10- جزوه ايمونوژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران.
11- جزوه ايمونوژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
12- جزوه ايمونوژنتیک دانشگاه علوم‌پزشکی ایران.
13- جزوه ايمونوژنتیک موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
14- جزوه ایمونوژنتیک سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ژنتیک (تکوین و مشاوره ژنتیک)

1- کتاب مبانی ژنتیک و مشاوره ژنتیکی، تاليف عباس احمدی و محمد عبدی، انتشارات احمدی.
2- کتاب ژنتیک پزشکی تامپسون، تالیف رابرت نوسبام، ردریک مک اینز و هانتینگتن ویلارد، مترجم مراد علیزاده، انتشارات سماط.
3- کتاب مروری جامع بر ژنتیک. تالیف نجات مهدیه و سیدمحمدحسین میرمومنی، انتشارات برای فردا.
4- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ژنتیک، تاليف مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
5- کتاب بانک جامع سوالات ژنتیک، تاليف نجات مهدیه، انتشارات برای فردا.
6- جزوه مشاوره ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران.
7- جزوه مشاوره ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
8- جزوه مشاوره ژنتیک دانشگاه علوم‌پزشکی ایران.
9- جزوه مشاوره ژنتیک موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
10- جزوه تکوین و مشاوره ژنتیک سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ژنتیک (ژنتیک انسانی)

1- کتاب ژنتیک مولکولی انسانی: استراخان، تالیف تی استرون، اندروپی رید، ترجمه مهناز مهرآذرین، انتشارات اندیشه رفیع.
2- کتاب مرور جامع ژنتیک انسانی، تالیف حسن عشوری، انتشارات جامعه نگر.
3- کتاب ژنتیک انسانی (از مولکولی تا پزشکی)، تالیف کریستین پی. شاف، یوهانس شاک، مترجمان آرش سلیمانی‌نژاد، زهرا گل‌چهره، حسن فضیلتی، مریم دانشور، طیب بهرامی، نیوشا صمدائیان و رزا اعظم، انتشارات تیمورزاده، طبیب.
7- کتاب مروری جامع بر ژنتیک. تالیف نجات مهدیه، سیدمحمدحسین میرمومنی، انتشارات برای فردا.
8- کتاب ژنتیک پزشکی تامپسون، تالیف رابرت نوسبام، ردریک مک اینز و هانتینگتن ویلارد، مترجم مراد علیزاده، انتشارات سماط.
9- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ژنتیک، تاليف مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
10- کتاب بانک جامع سوالات ژنتیک، تاليف نجات مهدیه، انتشارات برای فردا.
11- جزوه ژنتیک انساني دانشگاه علوم پزشکی تهران.
12- جزوه ژنتیک انساني دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
13- جزوه ژنتیک انساني دانشگاه علوم‌پزشکی ایران.
14- جزوه ژنتیک انساني موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
15- جزوه ژنتیک انسانی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ژنتیک (ژنتیک جمعیت)

1- کتاب ژنتیک جمعیت، تاليف ابوذر نصری، کمیل نصری، انتشارات کتاب خیلی سبز.
2- کتاب ژنتیک جمعیت، اصول بنیادی، تالیف دونالد دولیتل و عبدالاحد شادپرور، مترجم علیرضا صیداوی و سیدضیاءالدین میرحسینی، انتشارات دانشگاه گیلان.
3- کتاب مبانی ژنتیک جمعیت، تالیف مصطفی سعادت و پریوش امیرشاهی، انتشارات دانشگاه شیراز، مرکز نشر.
4- کتاب ژنتیک مولکولی و ژنتیک جمعیت، تالیف فریبا رمضانی ویشکی، منیژه زبرجدیان و مهناز عامری، انتشارات هدف.
5- کتاب ژنتیک پزشکی تامپسون، تالیف رابرت نوسبام، ردریک مک اینز و هانتینگتن ویلارد، مترجم مراد علیزاده، انتشارات سماط.
6- کتاب مروری جامع بر ژنتیک. تالیف نجات مهدیه، سیدمحمدحسین میرمومنی، انتشارات برای فردا.
7- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ژنتیک، تاليف مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
8- کتاب بانک جامع سوالات ژنتیک، نجات مهدیه، انتشارات برای فردا.
9- جزوه ژنتیک جمعيت دانشگاه علوم پزشکی تهران.
10- جزوه ژنتیک جمعيت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
11- جزوه ژنتیک جمعيت دانشگاه علوم‌پزشکی ایران.
12- جزوه ژنتیک جمعيت موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
13- جزوه ژنتیک جمعیت سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ژنتیک (ژنتیک سرطان)

c14- جزوه ژنتیک سرطان سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ژنتیک (سیتوژنتیک)

1- کتاب سیتوژنتیک انسانی، تالیف محسن اسماعیلی، شادی امین، آرزو صوابی اصفهانی و پروین مهدی‌پور، انتشارات دانشگاه تهران.
2- کتاب اصول سیتوژنتیک، تالیف علی ایزدی دربندی و ابراهیم ترکتاز، انتشارات دانشگاه تهران.
3- کتاب ژنتیک پزشکی تامپسون، تالیف رابرت نوسبام، ردریک مک اینز و هانتینگتن ویلارد، مترجم مراد علیزاده، انتشارات سماط.
4- کتاب اصول ژنتیک پزشکی امری، تالیف پیتر ترن پنی و سیان الارد، مترجم محمدرضا نوری دلویی، انتشارات جامعه‌نگر.
5- کتاب ژنتیک مولکولی پزشکی در هزاره سوم، تالیف محمدرضا نوری‌دلویی، انتشارات سامر.
6- کتاب مروری جامع بر ژنتیک. تالیف نجات مهدیه و سیدمحمدحسین میرمومنی، انتشارات برای فردا.
7- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ژنتیک، تاليف مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
8- کتاب بانک جامع سوالات ژنتیک، تاليف نجات مهدیه، انتشارات برای فردا.
9- جزوه سيتوژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران.
10- جزوه سيتوژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
11- جزوه سيتو ژنتیک دانشگاه علوم‌پزشکی ایران.
12- جزوه سيتوژنتیک موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
13- جزوه سیتوژنتیک سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع ژنتیک (مهندسی ژنتیک)

1- کتاب کلون‌سازی ژن‌ها و آنالیز DNA، تألیف ترنس اوستن براون، مترجمان مجتبی طباطبایی یزدی، عبدالله قاسمیان، غلامرضا زرینی و ضرغام سپهری‌زاده، انتشارات تابش اندیشه.
2- کتاب ژنتیک مولکولی تالیف جیمز واتسون، مترجمان پروین پاسالار و عباس حمدی، انتشارات دانشگاه تهران.
3- کتاب بیوتکنولوژی مولکولی، تألیف برنارد گلیک، جک پاسترناک، مترجم جواد بهروان، انتشارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد.
4- کتاب مبانی زیست مولکولی و مهندسی ژنتیک، مولف گیتی امتیازی، انتشارات مانی.
5- کتاب نشانگرهای مولکولی تألیف قاسم حسینی سالکده، محمدرضا نقوی و بهزاد قره یاضی، انتشارات دانشگاه تهران.
6- کتاب اصول کاوش ژنوم، راهنمایی برای تهیه نقشه و توالییابی DNA در موجودات مختلف، تالیف اس.بی پرایمرز، مترجمان دکتر محمدعلی ملبوبی، مهدی علوی، مسعود سلطانی نجف آبادی، علیرضا زمردی‌پور، انتشارات مرکز ملی تحقیقات مهندسی ژنتیک و تکنولوژی زیستی.
7- کتاب اصول مهندسی ژنتیک، تاليف زهره حجتی، انتشارات دانشگاه اصفهان.
8- کتاب مقدمه ای بر مهندسی ژنتیک، تاليف والتر هیل، مترجمان صادق ولیان بروجنی و محمد رونقی، انتشارات دانشگاه اصفهان.
9- کتاب ژنتیک پزشکی تامپسون، تالیف رابرت نوسبام، ردریک مک اینز و هانتینگتن ویلارد، مترجم مراد علیزاده، انتشارات سماط.
10- کتاب مروری جامع بر ژنتیک. تالیف نجات مهدیه و سیدمحمدحسین میرمومنی، انتشارات برای فردا.
11- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ژنتیک، تاليف مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
12- کتاب بانک جامع سوالات ژنتیک، تاليف نجات مهدیه، انتشارات برای فردا.
13- جزوه‌ کارگاه PCR و بیوانفورماتیک مولکولی از جهاد دانشگاهی.
14- جزوه مهندسي ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران.
15- جزوه مهندسي ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
16- جزوه مهندسي ژنتیک دانشگاه علوم‌پزشکی ایران.
17- جزوه مهندسي ژنتیک موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
18- جزوه مهندسی ژنتیک سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع شیمی آلی

1- کتاب شیمی آلی (جلد 1 و 2 و 3)، تالیف موریسون و بوید، مترجمان علی پورجوادی و رحیم تدینی و ضیاءالدین رضوی و محمد اسماعیل مهدویان، انتشارات مرکز نشردانشگاهی.
2- کتاب شیمی آلی (جلد 1 و 2 و 3)، تالیف ولهارد، مترجمان مجید هروی و محمد رضاسعیدی و مجید میرصادقی، انتشارات دانشگاه اصفهان.
3- کتاب شیمی آلی (جلد 1 و 2 و 3)، تالیف جان مک موری، دکتر مترجم عیسی یاوری، انتشارات نورپردازان.
4- جزوه شیمی آلی، دانشگاه علوم پزشکی تهران.
5- جزوه شیمی آلی، دانشگاه علوم پزشکی ایران.
6- جزوه شیمی آلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
7- جزوه شیمی آلی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
8- جزوه شیمی آلی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع شیمی عمومی

1- کتاب شیمی عمومی 1، تالیف چارلز مورتیمر، مترجم عیسی یاوری، انتشارات علوم دانشگاهی.
2- کتاب شیمی عمومی 2، تالیف چارلز مورتیمر، مترجم عیسی یاوری، انتشارات علوم دانشگاهی.
3- جزوه شیمی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی تهران.
4- جزوه شیمی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی ایران.
5- جزوه شیمی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
6- جزوه شیمی عمومی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
7- جزوه شیمی عمومی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی – منابع میکروب‌شناسی

1- کتاب میکروب‌شناسی پزشکی جاوتز، تالیف جورج فردریک بروکس، ارنست جاوتز، استیمون مورس و جانت باتل، مترجمان محسن ارجمند و عبدالحسین ستوده‌نیا، انتشارات نسل فردا.
2- کتاب میکروب شناسی زینسر، باکتری شناسی اختصاصی، تالیف ولفگانگ جاکلیک، مترجم محمدکریم رحیمی، انتشارات آییژ.
3- کتاب میکروب‌شناسی پزشکی، تالیف استوارت واكر، مترجمان رضا میرنژاد و شبنم رضوی، انتشارات بشری.
4- کتاب میکروب شناسی پزشکی مورای (باکتری شناسی عمومی – اختصاصی)، تالیف پاتریک آر موری، کن.اس روزنتال و مایکل فالر، مترجمان جلال مردانه و زهرا پاکباز، انتشارات اندیشه رفیع.
5- کتاب میکروبیولوژی عمومی، تالیف دکتر منوچهر شهامت و دکتر فریدون ملک زاده، انتشارات دانشگاه تهران.
6- کتاب میکروبیولوژی (‌پره ‌اسکات Microbiology Prescott)، تالیف جوان ام. وایلی، مترجمان محمدعلی آموزگار و غلامرضا زرینی، انتشارات تابش اندیشه.
7- کتاب درس آزمون باکتری شناسی، تالیف سعید دانشمندی، منیره حاجی مرادی و پریسا امیرکلوانق، زیر نظر اشرف محبتی مبارز، انتشارات ارجمند، نسل فردا.
8- کتاب میکروب‌شناسی پزشکی، تالیف پروانه عدیمی، انتشارات منادی تربیت.
9- جزوه میکروبیولوژی پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران.
10- جزوه میکروب شناسی پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
11- جزوه میکروبیولوژی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
12- جزوه میکروب شناسی پزشکی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
13- جزوه میکروب‌شناسی پزشکی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.

منابع ازمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی علوم پزشکی وزارت بهداشت اگر درست انتخاب شوند، اولین قدم صحیح در مسیر حرکت به سوی قبولی در آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت علوم پزشکی است.

1 نظر
  1. اخبار آزمون کارشناسی ارشد آزمون کارشناسی ارشد می گوید

    وقت بخیر
    ممنونم از لطف شما، هدف ما جلب رضایت شماست. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 7 =