منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت

2 368

منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت علوم پزشکی کد 5544

منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی ، عنوانی است که در اولین برخورد داوطلب آن را در دفترچه منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی مشاهده می کند. وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی برخلاف سایر آزمون های برگزار شده در زمینه کارشناسی ارشد و دکتری سراسری و آزاد و حتی دکتری وزارت بهداشت، تنها برای آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی منابع را با ذکر اسم کتاب، نویسنده و ناشر مشخص کرده است. که این موضوع کمک می کند داوطلب بتواند آسان تر مطالب مورد نیاز خود را در منابع معرفی شده استخراج کند ولی موضوعی که ممکن است داوطلب را سردرگم کند این است که آیا واقعا لازم است همه منابع معرفی شده را تهیه کرده و بخواند، منابعی که بعضا در بازار کتاب ایران نایاب است و اگر خوش بینانه نگاه کنیم می توان آنها را در بعضی کتابخانه عمومی کشور یافت. لذا با توجه به نیاز و خواسته داوطلب مبنی بر تهیه این منابع درسی در می نیمم زمان، سنجش امیرکبیر توصیه هایی را ارائه کرده است. که داوطلب آزمون علوم پزشکی دانشگاههای وزارت بهداشت می تواند از آنها به عنوان راه میانبر استفاده کند تا بتواند نتیجه مطلوب در می نیمم زمان کسب کند. لازم به ذکر است در اینجا به غیر از منابع دانشگاه وزارت بهداشت، از منابع تکمیلی به توصیه اساتید و دانشجویان رتبه برتر این رشته ها نیز استفاده شده که می تواند فهم آن درس را برای داوطلب بسیار روان و آسان سازد. همچنین از جزوات اسکن شده کلاسی دانشجویان، جزوات کلاسی اساتید و اسلاید های کلاسی تدریس شده به عنوان ابزارهای جدید آموزشی، کمک شایان و شگرفی در توسعه یادگیری و برداشت بهتر مطالب توسط داوطلب با استفاده از نیم کره راست مغز را خواهند داشت به طوری که ترکیب جزوات و کتب کنکوری، دی وی دی های محتوی جزوات اسکن شده کلاسی دانشجویان، جزوات کلاسی اساتید، اسلایدهای کلاسی تدریس شده و تجربه سنجش امیر کبیر در این زمینه ، همان برگ برنده ای است که داوطلب می تواند با اتکا به آن البته به همراه پشتکار شخصی خودش منتظر نتایج شگرف و خوشحال کننده در کسب رتبه های تک رقمی باشد. همچنین داوطلبان جهت آشنایی با کیفیت خدمات و محصولات آموزشی سنجش امیر کبیر، می تواند از پایین صفحه هدیه رایگان خود را در یافت کنند یا اینکه این هدیه رایگان ارزشمند را از طریق سایت سنجش تکمیلی دات آی آر تهیه کنند.

منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی به توصیه سنجش امیرکبیر

منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت علوم پزشکی اگر به درستی انتخاب شوند، اولین قدم صحیح در مسیر حرکت به سوی قبولی در آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی است، لذا دپارتمان های تخصصی سنجش امیرکبیر جهت سهولت دسترسی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی را تدوین و گردآوری نموده است تا داوطلبان حتی اگر خودشان به صورت مستقل نیز بخواهند منابع را تهیه کنند این امر قابل انجام باشد. به داوطلبان توصیه می شود که از بسته های آموزشی(کتب و جزوات تخصصی) مورد نیاز هر رشته استفاده کنند(به دلایل زیر) ولی اگر باز اصرار دارند که منابع را تهیه کنند توصیه می شود در کنار منابع تهیه شده مرجع، کتاب مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) به روش سنجش امیرکبیر را تهیه کنند که به آنها روش برنامه ریزی را ارایه می دهد که بتوانند از مینیمم زمان، ماکزیمم استفاده را بکنند.

آیا خواندن کتب مرجع برای آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی توصیه می شود؟

مطالعه كتاب های مرجع اگر چه بسیار مفید و ضروری است اما برای آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد دارای معایبی است كه در ادامه به آنها اشاره می‌كنیم:
1) حجم این نوع كتاب ها با توجه به مطالب مفید آنها برای آزمون مناسب نیست؛ چرا كه در کتاب های مرجع بیشتر به آموزش مفاهیم، اثبات قضایا و بعضاً آوردن مطالب غیر ضروری تكیه شده و تعداد سؤالات با پاسخ، برای تمرین دانشجویان كم است و بعضاً پاسخ را به عهده خواننده گذاشته‌اند.
2) در این نوع كتاب‌ها، روش های تستی و سریع جهت پاسخگویی به سؤالات آزمون کارشناسی ارشد، وجود ندارد.
3) مطالب بعضی از این كتاب‌ها به دلیل ترجمه گزینشی نامفهوم به نظر می‌رسد و خواننده نمی‌تواند ارتباط لازم را با كتاب برقرار كند.
دلایل فوق و برخی علل دیگر نیاز به مطالعه یك كتاب جامع و خوب را برای ما ضروری می‌سازد. البته گفتنی است یك كتاب خوب باید كاملاً منطبق بر كتاب های مرجع با حذف نكات منفی آنها باشد و دانشجویان نباید كتاب های مرجع را از ذهن خارج كنند.
انتشارات سنجش اميركبير جهت قبولی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد، کتاب های رشته های مختلف را در سطح كشور ارائه كرده كه با استقبال زیادی از سوی دانشجویان مواجه شده است. مجموعه این کتاب ها در بسته های آموزشی کارشناسی ارشد برای هر رشته گردآوری و تمام این کتاب ها با در نظر گرفتن منابع آزمون و كتاب های مرجع گوناگون برای هر درس تألیف شده است. که دارای خصوصیات زیر می باشند:

منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی علوم پزشکی وزارت بهداشت

کتاب های تكدرس آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی:

در این نوع كتاب‌ها برای هر درس یك كتاب شامل آموزش گام به گام مطالب به زبانی ساده همراه با آوردن مثال‌ها و تست‌ها در ضمن آموزش، ارائه شده است. در كتاب های آموزشی مؤسسه از آوردن مطالب غیر ضروری پرهیز شده و خلاصه آنچه مورد نیاز داوطلب است ارائه شده است و هر كجا كه در پاسخگویی تست‌ها روش های تستی وجود داشته به آنها اشاره شده است. پس از آموزش مطالب هر فصل، تست های طبقه بندي شده سال هاي گذشته مربوط به آن فصل به همراه پاسخ تشریحی و تست هاي خودسنجي با جواب كليدي گنجانده شده است تا دانشجو پس از آموزش مطالب، تمام تست های سال های قبل مربوط به آن فصل را مرور كند.
کتاب های کارشناسی ارشد سنجش اميركبير با توجه به ساختار كاملاً حرفه‌ای و علمی آنها و توجه به نیاز دانشجویان، داوطلبان را از مراجعه به كتاب های دیگر بی‌نیاز می‌كند. مطمئناً تعداد تست های فراوان، آموزش ساده و روان مطالب، به روز بودن كتاب‌ها از مشخصه های بارز كتاب های سنجش اميركبير است.

ويژگی های بارز بسته های آموزشی کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی سنجش امیرکبیر

جزوات سنجش اميركبير توسط نفرات برتر کنکور سال هاي گذشته گردآوری گردیده و حاوی مطالب مفید و نکات برگزیده ای است که موجب صرفه جویی در وقت داوطلبان می گردد. بسیاری از داوطلبان با مشاهده حجم و تعدد کتب رفرنس اعلام شده، نگران نحوه گزینش مطلب و کمبود زمان برای مطالعه آنها می‎ گردند، از اینرو جزوات سنجش امیرکبیر علاوه بر مطالب گردآوری شده توسط نفرات برتر، دارای مطالب كنكوري بوده و یک منبع جامع، کامل و در عین حال خلاصه محسوب می شود که نیاز شما را به هر کتاب یا هر منبع دیگری مرتفع می ‎کند.
مزیت دیگر بسته‎های آموزشی سنجش امیرکبیر امکان دریافت جزوات ویرایش شده بدون نیاز به پرداخت هزینه مجدد توسط خریدار می باشد. به عبارت دیگر اگر جزوه ‎ای حتی یک روز پس از خرید شما ویرایش گردد، می توانید نسخه جدید آن را بطور رایگان از موسسه دریافت نمایید


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع زبان عمومی علوم پزشکی


1- Active Skills for Reading (1, 2, 3, 4, 5). Neil J. Anderson, Thompson publication
2- Interaction: Reading . Hartman, P, Kirn, McGraw-Hill publication
3- English for the Students of Medicine.Compilation : Mahmoodreza Atai,Maasume Atai,Leyla Shoja,Maasume Kafshgarsouteh,Mandana Zolghadari – Samt publication
4-Academic Encounters: Reading, Study Skills and Writing . Bernard Seal. Cambridge University publication
5- Improving Reading Skills.Compilation : D.r Shokrpour,D.r Mehbudi – Jungle publication
6- Developing Reading Skills. Markstein, L. and Hirasawa, L. Cambridge university

7- لغت نامه اصطلاحات پزشکی Reading throught interaction- Mosaic1
8- گسترش مهارت A Complete Guide Expanding Reading Skills Intermediate ،رضا دانشوری، انتشارات جنگل.
9- درسنامه جامع زبان کارشناسی ارشد علوم پزشکی،امیر لزگی، نشر جامعه نگر.
10- مجموعه سوالات کارشناسی ارشد گروه‌های مختلف علوم پزشکی
11- جزوه زبان علوم پزشکی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
12- جزوه زبان علوم پزشکی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از تمام منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع بیوشیمی

1- کتاب اصول بیوشیمی (Principles of Biochemistry) انسانی هارپر با بهره‌گیری از کتابهای Devlin و Lehninger، تالیف حامد افتخاری، ناصر ملک نیا، انتشارات کتاب میر.
2- کتاب درسنامه جامع بیوشیمی، خیرالله رفیعی و امیر ساسان توتونچی، انتشارات اندیشه رفیع.
3- کتاب بیوشیمی عمومی (جلد 1 و2)، تالیف دكتر پرويز شهبازي و دكتر ناصر ملك نيا، انتشارات دانشگاه تهران.
4- کتاب بیوشیمی، تالیف پانته‌آ ایزدی و پروین پاسالار، انتشارت دیباگران تهران.
5- کتاب اصول بیوشیمی لنینجر، تالیف آلبرت لنینگر، مایکل کاکس و دیویدلی نلسون، مترجم رضا محمدی، انتشارات آییژ.
6- کتاب بیوشیمی استرایر (Strayer)، تالیف لوبرت استرایر، جرمی مارک برگ و جان تیمشکو، مترجمان علیرضا خوشدل و سالار بختیاری، زیر نظر پروین پاسالار، انتشارات اندیشه رفیع.
7- کتاب مروری بر بیوشیمی‌، امیره نجات شکوهی و اصغر عینی‌زاده‌، انتشارات پنجاه و نه.
8- جزوه بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران.
9- جزوه بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
10- جزوه بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
11- جزوه بیوشیمی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
12- جزوه بیوشیمی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع شیمی

1- کتاب شیمی عمومی 1، تالیف چارلز مورتیمر، مترجم عیسی یاوری، انتشارات علوم دانشگاهی.
2- کتاب شیمی عمومی 2، تالیف چارلز مورتیمر، مترجم عیسی یاوری، انتشارات علوم دانشگاهی.
3- جزوه شیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران.
4- جزوه شیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
5- جزوه شیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
6- جزوه شیمی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
7- جزوه شیمی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع زیست‌شناسی مولکولی

1- کتاب زیست‌شناسی سلولی و مولکولی لودیش، تالیف هاروی ف. لودیش، ترجمه فردین عمیدی، سیدهادی موسوی، عباس بهادر، انتشارات خسروی.
2- کتاب ژنتیک مولکولی، تالیف جیمز واتسون، مترجم پروین پاسالار و عباس حمدی، انتشارت دانشگاه تهران.
3- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای زیست‌شناسی مولکولی، مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
4- کتاب بیولوژی سلولی و بیولوژی مولکولی، تالیف غلامرضا نورزاد، انتشارات نور دانش.
5- کتاب مباحثی از بیولوژی سلولی و مولکولی، تالیف رسول صالحی، انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان.
6- جزوه زیست‌شناسی مولکولی (ژنتیک مولکولی) دانشگاه علوم پزشکی ایران.
7- جزوه زیست‌شناسی مولکولی (ژنتیک مولکولی) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
8- جزوه بیولوژی مولکولی (ژنتیک مولکولی) دانشگاه علوم پزشکی تهران.
9- جزوه زیست‌شناسی مولکولی (ژنتیک مولکولی) موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
10- جزوه زیست‌شناسی مولکولی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع زیست‌شناسی سلولی

1- کتاب زیست‌شناسی سلولی و مولکولی (جلد 1 و 2)، تالیف احمد مجد و سید محمدعلی شریعت زاده، انتشارات آییژ.
2- کتاب زیست‌شناسی سلولی و مولکولی لودیش، زیر نظر دکتر رضا یوسفی، مترجمان مهدی ایمانی، جواد محمدنژاداروق، محمد پاژنگ و یعقوب پاژنگ، انتشارات اندیشه رفیع.
3- کتاب مبانی زیست‌شناسی سلولی و ملکولی، تالیف دورو برتیس، مترجمان علی حسینی تهرانی
محمود عرفانیان احمدپور، انتشارات تهران.
4- کتاب ژن IX، تالیف بنجامین لوین، مترجمان مهدی نادری‌فر، هادی شیرزاد، حامد باستین، امید شیرزاد، روح‌الله نخعی سیستانی، حسین بهادرانی، مجید تفریحی، عارف ارزن زرین و جمشید اسدزاده، انتشارات برای فردا.
5- کتاب مبانی زیست شناسی سلولی، تالیف بروس آلبرتس، مترجم پروین پاسالار، انتشارات اندیشه رفیع.
6- کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای زیست‌شناسی سلولی، مریم خالصی، انتشارات دیباگران تهران.
7- جزوه زیست‌شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
8- جزوه زیست‌شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
9- جزوه بیولوژی سلولی دانشگاه علوم پزشکی تهران.
10- جزوه زیست‌شناسی سلولی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
11- جزوه زیست‌شناسی سلولی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع فیزیولوژی

1- كتاب فيزيولو‍ژي پزشكي گايتون، تالیف آرتور گایتون، مترجم محمد رخشان و احمدرضا نیاورانی، انتشارات سماط.
2- كتاب فيزيولوژي پزشکی گانونگ، مترجمان رضا بدل زاده، كامران قاسمي و علي راستگار فرج زاده، انتشارات جهان ادیب، سینا طب.
3- کتاب فیزیولوژی برن و لوی، تالیف فاطمه صفری، بروس کوپن و بروس استنتون، مترجمان علی راستگار فرج‌زاده، پرویز شهابی و سیمین نامور، زیر نظر سیدعلی حائری روحانی، انتشارات اندیشه رفیع.
4- كتاب فيزيولوژي، تالیف مينو پاك گوهر، مترجم نرگس تقي آبادي، انتشارات خسروی.
5- کتاب فیزیولوژی پزشکی، تالیف آرتور گایتون و جان ادوارد هال، مترجم دکتر اصغر قاسمی و دکتر مسلم محمدی، انتشارات خسروی.
6- کتاب درسنامه جامع فیزیولوژی، تالیف دکتر علی حائری روحانی، علی راستگار فرج‌زاده و کامران قاسمی، انتشارات اندیشه رفیع.
7- کتاب فیزیولوژی، تالیف دکتر محمد محمدزاده و رویا قوچانیان، انتشارات سماط.
8- کتاب فیزیولوژی (خلاصه درس، پرسش‌های چهارگزینه‌ای و پاسخنامه تشریحی)، تالیف کاوره رحیمی، ناظر علمی دکتر عباس ابویسانی، انتشارات دیباگران.
9- جزوه فیزیولوژی دکتر حائری دانشگاه علوم پزشکی تهران.
10- جزوه فیزیولوژی آقاي دكتر حاجي زاده دانشگاه علوم پزشکی مازندران.
11- جزوه فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
12- جزوه فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
13- جزوه فیزیولوژی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
14- جزوه فیزیولوژی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع بیوفیزیک

1- کتاب مبانی بیوفیزیک، تالیف جمشیدخان چمنی و محمدرضا حسین‌دخت، انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد.
2- کتاب بیوفیزیک، تالیف دکتر مصطفی رضایی طاویرانی، بیژن رنجبر، علیرضا زالی، کورش سایه میری، سیدحسن مقدم نیا، مهرناز مصطفوی، سعید حسامی تکلو، سمیه مهدوی، امیر رستمی و مینو شاهانی، انتشارات اندیشه ظهور.
3- کتاب بیوفیزیک برای زندگی، تالیف فرید سمسارها، انتشارات تابش اندیشه.
4- کتاب بیوفیزیک، تالیف دکتر بیژن رنجبر، انتشارات دانشگاه تربیت ‏مدرس.
5- جزوه بیوفیزیک دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران.
6- جزوه بیوفیزیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
7- جزوه بیوفیزیک دانشگاه علوم پزشکی ایران.
8- جزوه بیوفیزیک موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
9- جزوه بیوفیزیک سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.


منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی – منابع مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی

1- کتاب نانوفناوری پزشکی (Nanotechnology medical)، تالیف سعید سرکار، امیر امانی، سیدمهدی رضایت، انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی (واحد علوم دارویی)، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات.
2- کتاب نانوفناوری پزشکی و نانوپزشکی، تالیف هری اف. تیبالس، مترجمان الناز شعبانی سیچانی، مریم شریفی اقدم و صفیه برومند، انتشارات سخنوران.
3- کتاب ضروریات نانوفناوری پزشکی و نانوپزشکی، تالیف هری اف. تیبالس، مترجمان وحید شیرشاهی با مقدمه دکتر امیر امانی، انتشارات رویان پژوه.
4- کتاب بایونانوتکنولوژی، تالیف الیزابت پاپازوگلو و آراویند پارتاساراتی، مترجمان کامران دهقان، عطیه نکاحی و محمدعلی محمدمیرزایی، انتشارات متالون.
5- کتاب نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی در پزشکی، تالیف شاهین حدادیان و سیده مرضیه حسینی، انتشارات آثار سبحان.
6- کتاب اصول مفاهیم و کاربردهای نانوبیوتکنولوژی، تالیف دکتر سید عباس شجاع الساداتی و دکتر حسین صالحیزاده، انتشارات تربیت مدرس.
7- کتاب زیست نانوفناوری، تالیف الیزابت پاپازوگلو، مترجمان لیدا غضنفری، حسن سلیمی و محمد عبرتی خسروشاهی، انتشارات جهاد دانشگاهی (دانشگاه صنعتی امیرکبیر).
8- کتاب نانو زیست فناوری: مبانی و کاربردها، تالیف زهرا شریعتی‌نیا، انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر.
9- جزوه مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران.
10- جزوه مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.
11- جزوه مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
12- جزوه مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر.
13- جزوه مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی سنجش امیرکبیر كه برگرفته از اکثر منابع فوق مي باشد.

منابع ازمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی علوم پزشکی وزارت بهداشت اگر درست انتخاب شوند، اولین قدم صحیح در مسیر حرکت به سوی قبولی در آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت علوم پزشکی است.

2 نظرات
 1. پریا می گوید

  سلام .
  جزوه فیزیولوژی مربوط به نانوتکنولوژِی چند صفحه س؟

  1. اخبار آزمون کارشناسی ارشد آزمون کارشناسی ارشد می گوید

   وقت بخیر خانم پریا
   سنجش امیرکبیر ارائه دهنده پک کنکور کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت می باشد برای کسب آگاهی در خصوص محتویات پک می توانید با 44031695 021 تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =