دفترچه کارشناسی ارشد

0

دفترچه کارشناسی ارشد (ثبت نام ) دانشگاه سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال های اخیر یکی شده اند یعنی این که سازمان سنجش و دانشگاه آزاد هر کدام به صورت جداگانه دفترچه ثبت نام منتشر نمی کنند .یک دفترچه کلی به جای دفترچه کارشناسی ارشد (ثبت نام) 98 و دفترچه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 توسط سازمان سنجش منتشر می شود . ثبت نام کارشناسی ارشد 98 معمولا اواسط آذر ماه می باشد . علاوه بر این مهلت مجددی نیز برای داوطلبان جامانده از ثبت نام نیز معمولا در نظر گرفته می شود . تمامی کسانی که دارای مدرک کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) هستند یا تا پایان شهریورماه 98 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل می شوند ، می توانند برای ثبت نام در این آزمون نام نویسی کنند .داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد توجه داشته باشند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 یا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جدا و متفاوت می باشد. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد شامل موارد مهمی از جمله شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان ، مقررات وظیفه عمومی ، سهمیه ها و تسهیلات و … است.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد برای دانلود دفترچه ثبت نام 97 کلیک کنید .

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای مطالعه اصلاحیه دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97 کلیک کنید .

تذکر : به تمام داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد توصیه می شود ، حتما دفترچه ثبت نام کنکور را با دقت مطالعه نمایند.

شرایط اختصاصی ارائه شده در دفترچه کارشناسی ارشد ( ثبت نام ) 98

داشتن مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) یا دکترای حرفه ای و یا  اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی که مدرک مذکور مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باشد.

دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه کارشناسی ارشد ( ثبت نام ) می بایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام از تحصیل انصراف قطعی دهند و قبولی در آزمون ،قبولی آن ها لغو می گردد.

پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه کارشناسی ارشد 97 ، اعم از پذیرفته شدگان در شهریور ماه و یا پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت ) حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی ، مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 98 نخواهند بود .

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی متقاضی شرکت در این آزمون ، قبل از اقدام به ثبت نام باید توجه داشته باشند که از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، وضعیت خود را مشخص و از نظر وزارت مذکور منعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون و در صورت قبولی برای ادامه تحصیل نداشته باشند . در غیر این صورت عواقب آن به عهده شخص متقاضی خواهد بود .

دفترچه کارشناسی ارشد - ایران مستر تست
دفترچه کارشناسی ارشد – ایران مستر تست

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط وزارت آموزش و پرورش را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند تا به هنگام قبولی در دانشگاه ارائه نمایند . بدیهی است در صورت قبولی باید مجدداً به وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمت بسپارند .

برای اطلاع از دیگر شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می توانید دفترچه کارشناسی ارشد (ثبت نام) 98 را مطالعه کنید . همچنین در صورت ایجاد سوال یا ابهام در ارتباط با انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد و تحصیل رایگان می توانید سوالات خود را در سایت ایران مسترتست مطرح نمایید.

مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه کارشناسی ارشد (ثبت نام) 98

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند .
دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند .
فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مشمول ، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند .
سنوات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال می باشد .

سهميه ها و تسهيلات مندرج در دفترچه کارشناسی ارشد (ثبت نام) 98

سهمیه رزمندگان : رزمندگانی که از تاریخ 31/6/1359 تا 31/6/67 حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب در مناطق عملیاتی حضور داشته اند .
سهمیه ایثارگران : ” جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان ” ، ” آزادگان و همسر و فرزندان آنان ” و همچنین ” همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر ” که 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به آن ها اختصاص می یابد .

هم چنین با تصویب قانون ” برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی  ، اجتماعی و فرهنگی ” 5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل نیز به ” جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان ” و ” همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ” اختصاص می یابد .

با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن ، گزینش داوطلبان براساس این قانون صورت می گیرد . براساس قوانین مذکور ، حدنصاب نمره ایثارگران ( اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت 25 درصدی و یا 5 درصدی ) 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده و حدنصاب نمره رزمندگان 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد می باشد .

تسهیلات برگزیدگان علمی دوره كارشناسی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی :
براساس آیین نامه مذكور افراد حائز شرایط زیر ، حداكثر تا یک سال تحصیلی پس از زمان دانش آموختگی ( و صرفاً برای یک بار ) در صورت شركت در آزمون و كسب حد نصاب علمی حداقل 90 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر كد رشته محل توسط سازمان سنجش به یكی از دانشگاه ها معرفی می شوند .
برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی .
دانشجویان نمونه كشوری در دوره كارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویان .
رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی ، جوان خوارزمی ، رازی ، ابن سینا و فارابی با مشاركت حداقل 50% در دوره كارشناسی پیوسته یا ناپیوسته در دستاورد حائز رتبه .
دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسی پیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی كه طی هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده است .
دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی كه طی چهار نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده است .
لازم به ذكر است سازمان سنجش حداكثر معادل 10 % ظرفیت ( با تقریب اضافی ) در هر كدرشته محل تحصیل دوره بالاتر را بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط اختصاص خواهد داد . اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت . توصیه می کنیم برای اطلاع دقیق تر از سهمیه ها حتما دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 98 را به دقت مطالعه کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − ده =