ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد

0

ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ، همواره با سوالات و ابهامات زیادی همراه بوده است .در این پست سعی شده است به تمامی سوالات داوطلبان در خصوص ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد پاسخ داده شود .

رشد روز افزون داوطلبان کنکور کارشناسی و کمبود ظرفیت پذیرش در دانشگاه های دولتی باعث شده است که داوطلبان ،علاقه مند به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند . از آن جا که کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری چند سالی است ادغام شده و تنها یک آزمون برای گزینش در دو دانشگاه برگزار می شود این فرصت برای کلیه داوطلبان وجود دارد که با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 بتوانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت نمایند .

تذکر : آزمون مجزائی توسط دانشگاه آزاد برای مقطع کارشناسی ارشد برگزار نمی گردد و داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد باید همانند سایر داولبان در آزمون سراسری کارشناسی ارشد شرکت کنند .

زمان و نحوه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 98

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری در اواسط آذرماه انجام می شود و کلیه متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش فرم ثبت نام را پر کنند . لازم به ذکر است داوطلبان در هنگام ثبت نام تنها باید یک کارت اعتباری از طریق سایت سازمان سنجش تهیه کنند و نیازی به اعلام علاقه مندی دیگری نیست . دلیل تاکیدمان روی این موضوع از آن جهت است که بسیاری از داوطلبان تصور می کنند برای این که حق انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را داشته باشند باید حتما هنگام ثبت نام کارت اعتباری اعتباری جداگانه ای خریداری کنند یا در قسمتی از فرم ثبت نام علاقه مندی خود را اعلام کنند ، در صورتیکه نیازی به هیچ کدام از این کارها نیست و کلیه کسانی که در کنکور کارشناسی ارشد 98 ثبت نام می کنند بصورت خودکار شانس مجاز شدن در انتخاب رشته ارشد آزاد 98 را نیز دارند . برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98  می توانید خبرها را از سایت ایران مسترتست پیگیری کنید .

ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد - ایران مسترتست
ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد – ایران مسترتست

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

شرایط ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد  98 آیتمی حیاتی در دفترچه ثبت نام است که حتما باید مطالعه شود یکی از این موارد مهم داشتن مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) یا دکترای حرفه ای می باشد .به عبارت دیگر فارغ التحصیلان هر یک از دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، مجازی ، پردیس های خودگردان و غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد که مدرک لیسانس از یکی از این دانشگاه ها داشته باشند می توانند در این آزمون شرکت کنند . با توجه به این که یک آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار میشود سایر شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98 نیز با کنکور کارشناسی ارشد سراسری یکی بوده و پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از آن به مطلب قبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 مراجعه کرده و یا برای مطالعه متن کامل شرایط ، دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 را مطالعه کنید .

تذکر : انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری جداگانه می باشد و معمولا در ابتدا انتخاب رشته دانشگاه سراسری انجام میشود و با کمی تاخیر انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام میشود .

زمان برگزاری و اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  98 اوایل اردیبهشت خواهد بود . در این آزمون داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کلیه موسسات و دانشگاه های کشور شرکت خواهند کرد و حدودا 1 ماه بعد ، نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد اعلام خواهد شد . اعلام نتایج اولیه بر عهده سازمان سنجش کشور است و طی آن کارنامه اولیه داوطلبان شامل درصد ، تراز و رتبه آن ها مشخص خواهد شد.در مرحله بعدی و با داشتن شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که عددی 7 رقمی و در انتهای کارنامه کارشناسی ارشد درج می شود ، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند با مراجعه به سایت AZMOON.ORG رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انتخاب کنند . اگر همچنان درباره روند ثبت نام و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 ابهامی دارید می توانید سوالات خود را از سایت ایران مسترتست پیگیری کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 1 =