تنها دو ماه تا آزمون کارشناسی ارشد سال۹۷

0 389

تنها دو ماه  تا آزمون کارشناسی ارشد سال۹۷

از امروز دقیقاً ۶۰ روز تا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷ زمان باقی است. زمانی که نیازمند مطالعه متمرکز داوطلبان عزیز برای کسب نتیجه هر چه بهتر در این آزمون است.

برای افزایش تمرکز در گام اول باید هدفتان دائم جلوی چشمانتان باشد؛ حتی آن را روی کاغذهایی نوشته و در همه جای اتاق مطالعه خود نصب کنید. به صورتی که هیچ زمانی از جلوی چشمان شما دور نشود. در گام دوم این شعار را همیشه در ذهن داشته باشید که؛«با شرایطی که دارم بیشترین تلاش خود را خواهم کرد.» نه اینکه فکر کنید «باید همه چیز کامل باشد.». در گام سوم محل ثابتی را برای مطالعه خود انتخاب نمایید که حتی‌الامکان ساکت باشد. مزیت مطالعه در مکان ثابت برای شما این خواهد بود که دیگر با جلب توجه شما به محیط موجب از دست رفتن تمرکز حواستان نمی‌شود. حتی اگر بتوانید زمان‌های ثابتی را در برنامه خود به مطالعه اختصاص دهید، به مرور ذهن شما در آن ساعات برای مطالعه آماده‌تر خواهد بود. در گام چهارم سعی کنید در زمان مطالعه، اگر فکر می‌کنید تلفن همراهتان مدام حواس شما را پرت می‌کند، آن را در اتاقی دیگر و یا حداقل دورتر از خود قرار دهید تا هر پنج دقیقه نتوانید آن را چک کنید. برای این‌که هم بین درس خواندن تفریح داشته باشید و هم بتوانید از اخبار و اطلاعات درسی موجود در فضای مجازی استفاده کنید، بازه‌های زمانی مشخصی برای استفاده از تلفن همراه خود داشته باشید.

گام آخر هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دستتان بگذارید و فکرهایی را که به ذهنتان می‌رسد و مزاحم درس خواندتان می‌شود یادداشت کنید. فراموش نکنید که در این‌جا سانسور ممنوع است و باید تمامی فکرها را یادداشت کنید، چه خوب و چه بد! چه درست و چه نادرست! پس از آن که دیگر چیزی در ذهنتان باقی نماند، یک دور از روی نوشته‌های خود بخوانید، خواهید دید افکار نوشته شده شما در دو دسته جای می‌گیرند: یک دسته نگرانی‌ها و مشغله‌هایی که کاری برای آنها از دست شما برنمی‌آید و حتی ممکن است منطقی نیز نباشد. صرفاً همان نوشتن می‌تواند به شما در کنترل این افکار کمک کند، زیرا با نوشتن آنها حداقل به طور موقت هم که شده ذهن شما از این افکار خالی می‌شود و می‌توانید به درس خواندن خود ادامه دهید. اما دسته دوم را افکاری تشکیل می‌دهند که مربوط به مسئولیت‌ها و کارهای روزانه زندگی شماست. مسائلی که باید انجام شود، اما برای انجام آنها در برنامه خود زمانی را در نظر نگرفته‌اید. آنها را در یک برگه دیگر یادداشت نمایید و به زمان مناسب برای انجام آنها بیاندیشید و آن را جلوی کار مورد نظر بنویسید. مثلاً فلان کار را می‌توان یک ماه دیگر انجام داد، آن یکی را همین امروز و … . بدین ترتیب ذهن خود را از نگرانی در مورد فراموشی دیگر کارها و مسئولیت‌ها خالی کنید.

نگران از دست رفتن زمان خود نباشید شاید این روش در روزهای اول زمان زیادی را از شما بگیرد، اما در ادامه خواهید دید که با انجام این کار بخش عمده‌ای از مسائلی که مزاحم مطالعه شما می‌شود، از بین خواهد رفت و پس از آن در صورت نیاز زمان خیلی کوتاهی از شما خواهد گرفت.

خواننده عزیز و داوطلب آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، اگر مطلب فوق مناسب شما بوده و سوالی راجع به این موضوع برای شما پیش آمده است می توانید سوال خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید تا دوستان و مشاوران به آن پاسخ دهند و اگر سوالی مطرح شده و شما قادر به پاسخگویی آن هستید آن را پاسخگو باشید تا ابهام سایر خوانندگان علاقه مند برطرف شود همچنین می توانید اخبار مرتبط با موضوع فوق را از طریق اخبار زیر پیگیر باشید. در سایت ایران مستر تست مطالب متنوعی آورده شده است که می توانید با کلیک بر لینک های زیر به اطلاعات مورد نظر خود برسید.

اخبار آزمون کارشناسی ارشد سراسری ،
اخبار آزمون کارشناسی ارشد آزاد ،
منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ،
منابع زبان عمومی کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ،
مشاوره آزمون کارشناسی ارشد سراسری ،
مشاوره آزمون کارشناسی ارشد آزاد ،
اخبار کارشناسی ارشد بدون آزمون سراسری و آزاد ،
اخبار آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ،
اخبار عمومی آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ،
سوالات آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ،
آزمون زبان MSRT/MCHE(ام اس آر تی یا ام سی اچ ای آزمون زبان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) ،
آزمون زبان EPT (ای پی تی آزمون زبان دانشگاه آزاد اسلامی) ،
آزمون زبان MHLE (ام اچ ال ای آزمون زبان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی) ،
آزمون زبان UTEPT (یوتی ای پی تی آزمون زبان دانشگاه تهران) ،
آزمون زبان TOLIMO (تولیمو آزمون زبان سازمان سنجش کشور) ،
آزمون زبان TOEFEL(تافل) ،
زمان ثبت نام آزمون سراسری و آزاد ،
مقالات آزمون سراسری و آزاد ،
دانلود رایگان آزمون سراسری و آزاد ،
ثبت نام در خبرنامه ایران مستر تست ،
ثبت نام در کانال تلگرام ایران مستر تست ،
ثبت نام در اینستاگرام ایران مستر تست ،
از تمام دوستانی که قصد یاری ما را دارند خواهشمندیم با ارسال خبرنامه سایت به دوستان خود، زمینه آشنایی بیشتر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد با این سایت را به وجود آورند.
با تشکر از کلیه دوستان که ما را در اطلاع رسانی در زمینه آزمون کارشناسی ارشد یاری می رسانند.

 

جدیدترین اخبار آزمون کارشناسی ارشد را در وب سایت آزمون کارشناسی ارشد ایران به نشانی www.iranmastertest.ir و کانال تلگرام ایران مستر تست به نشانی https://telegram.me/iranmastertest دنبال کنید.

منبع عکس 

تنها دو ماه تا آزمون کارشناسی ارشد سال۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =