انتخاب رشته دانشگاه آزاد ( ارشد )

0 310

با توجه به ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به طور مشترک انتخاب رشته دانشگاه آزاد  و دانشگاه سراسری به صورت مجزا می باشد لذا بعد از اعلام نتایج کارشناسی ارشد ،داوطلب کارنامه ای دریافت می کند که وضعیت علمی داوطلب را برای دانشگاه سراسری و آزاد مشخص می کند .یعنی این که داوطلب دو رتبه یکی در دانشگاه آزاد و یکی دیگر در دانشگاه سراسری دارد لذا متقضیان با توجه به آن انتخاب رشته خود را جداگانه انجام می دهند.در صورتی که قبلا مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم زمان با ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بود و این موضوع باعث می شد بسیاری از داوطلبان بدون این که از نتیجه آزمون مطلع باشند ،اقدام به انتخاب رشته محل هایی نمایند که شانس قبولی آن ها را کاهش دهد .در صوررتی که در سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدید متقاضیان مجاز به انتخاب رشته در این مرحله پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام می کنند . در اینجا نحوه صحیح انتخاب رشته دانشگاه آزاد را توضیح می دهیم .

تذکر : داوطلب می تواند به طور همزمان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد شرکت کند.

شرایط شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد  98

کلیه داوطلبان شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 می بایست پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 و دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 98 ، در آزمون اردیبهشت ماه 98 که توسط سازمان سنجش برگزار می شود ، حضور یابند . لذا با توجه به این مهم که یک آزمون جامع برای کلیه داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود ، بنابراین نتایج اولیه در قالب یک کارنامه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت . داوطلبان متقاضی پذیرش در دانشگاه آزاد ، پس از بررسی کارنامه کارشناسی ارشد 98 در صورت مجاز بودن می توانند برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اقدام کنند . برای اطلاع از این موضوع که در چه گرایش ها و دوره هایی مجاز به انتخاب رشته می باشید ، می توانید به ردیف وضعیت داوطلب در هر کد ضریب ، در کارنامه اولیه مراجعه کنید . ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد این مزیت را نیز ایجاد کرده که داوطلبان می توانند به طور هم زمان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 98 که شامل دوره های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان است هم شرکت کرده و شانس خود را برای قبولی در رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 امتحان بکنند.

کانال تلگرام ایران مستر تست
کانال تلگرام ایران مستر تست

تاثیر کارنامه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

با توجه به تلفیق کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری ، در این روش یک آزمون برگزار شده و رتبه و تراز داوطلب بر اساس جامعه آماری بزرگ تری شامل همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ، محاسبه می شود .

تذکر : علاقه و ترتیب اولویت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ،قبولی شما را در رشته دلخواهتان میسر می سازد.

نحوه صحیح انتخاب رشته دانشگاه آزاد  98

کلیه پذیرندگان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد  98 ، بایستی با توجه به کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه کارشناسی ارشد درج شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند . یادآور می شود که شرکت در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه و از طریق سایت این دانشگاه به نشانی azmoon.org امکان پذیر است . در این مرحله ، متقاضیان پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 و مراجعه به سایت دانشگاه ازاد ، حق انتخاب 100 رشته محل را متناسب با مجموعه امتحانی خود دارند . داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت نام و در آزمون آن شرکت کرده اند می توانند 100 انتخاب خود را به صورت تلفیقی از رشته محل های هر دو مجموعه بر اساس علاقه در فرم انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد درج نمایند . توجه داشته باشید که گزینش علمی در این مرحله بر اساس نمره کل ( تراز ) شما انجام گرفته و ترتیب انتخاب های شما تاثیری در اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نخواهد داشت . از این رو مجددا یادآور می شویم  رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت انتخاب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 14 =