اعلام نتایج ارشد

0 371

طبق زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش کنکور کارشناسی ارشد 98 در اوایل اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار شد . این آزمون هم چون سال گذشته به صورت جامع برگزار شده و کلیه متقاضیان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد باهم رقابت کردند . نتایج اولیه کارشناسی ارشد 98 روز چهارشنبه 9 خرداد ماه اعلام می شود . این نتایج که در قالب انتشار کارنامه کارشناسی ارشد ( کارنامه اولیه ) داوطلبان خواهد بود ، رتبه و نمره آزمون هر داوطلب را به همراه درصدهای داوطلب در هر درس نشان می دهد . بعد از اعلام نتایج ارشد  98 ، فرصت انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان آغاز شده که در این فرصت ، داوطلبان شرکت کننده می توانند براساس وضعیت مجاز بودن در دوره های مختلف ، انتخاب رشته ارشد 98 برای دانشگاه های سراسری ( دانشگاه های دولتی روزانه ، شبانه ، پردیس های خودگردان ، پیام نور و غیرانتفاعی ) و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 را انجام دهند . پس از انتخاب رشته ، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 98 اعلام شده و طی آن محل قبولی نهایی ، هم در دانشگاه های سراسری و هم در دانشگاه آزاد برای داوطلبان مشخص خواهد شد .در این راهنما ، به ابهامات داوطلبان در خصوص اعلام نتایج ارشد پاسخ داده شده است .

نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98

برای مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 معمولا بعد از ارسال اطلاعات کارنامه ها روی سایت سنجش کشور ، می توان به آدرس اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرد . در صفحه اول و از منوی سمت راست روی آیتم * کارشناسی ارشد * کلیک کرده و سپس روی آیتم * نتایج اولیه آزمون تحصيلات تکميلی ( کارشناسی ارشد ناپيوسته ) سال 1398 * کلیک کنید . در ادامه هر داوطلب عزیز می تواند پس از کلیک روی گزینه ورود به سیستم به دو شکل زیر ، کارنامه اولیه خود را دریافت کند . این کارنامه حاوی نتایج آزمون متمرکز کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد می باشد .

مشاهده نتایج کنکور سراسری کارشناسی ارشد 98 با شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

در روش اول داوطلب می تواند با وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام ، کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد 98 را مشاهده کند . شماره پرونده هر داوطلب هم در فرم ثبت نام کارشناسی ارشد 97 و هم در کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد درج شده است . کد پیگیری ثبت نام در رسید ثبت نام درج شده است . اگر به کد پیگیری ثبت نام خود دسترسی ندارید ، برای مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 می توانید از روش دوم استفاده کنید.

کانال تلگرام ایران مستر تست
کانال تلگرام ایران مستر تست

 

مشاهده نتایج کنکور سراسری کارشناسی ارشد 98 با شماره پرونده و کد ملی

داوطلبانی که به کد پیگیری ثبت نام خود دسترسی ندارند می توانند با وارد کردن شماره پرونده خود به همراه کد ملی و سال تولد ، نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 را مشاهده کنند . اگر از روش دوم هم نتوانستید به کارنامه خود دسترسی پیدا کنید ؛ آخرین راه بازیابی اطلاعات ثبت نامی از طریق سیستم پاسخگویی به سوالات سازمان سنجش کشور است . در این روش ابتدا باید عضو سیستم پاسخگویی سازمان سنجش شوید و در قسمت درخواست های کارشناسی ارشد ، شماره پرونده و کد رهگیری خود را بازیابی کنید .سوالات خود را در خصوص اعلام نتایج ارشد در قسمت نظرات وارد کنید .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =